top of page

STUDIO SOUNDEVICE

​Soundevice Studio je profesionální nahrávací studio v Praze, České republice. Našim cílem je nabídnout kreativní a relaxovaný prostor, kde muzikanti  můžou nahrávat s takovým komfortem, aby dosáhli nahrávky v té nejlepší kvalitě.
 
Co pomáhá studiu Soundevice vyčnívat mezi ostatními nahrávacími studii jsou hlavně tyto tři věci:

Zaprvé, je to zvuk naší nahrávací místnosti. Nahrávací místnost byla projektována, aby splňovala ty nejvyšší akustické nároky, díky čemuž nabízí krásný teplý a přitom jasný zvuk. Tato akustika dramaticky pomáhá nahrávce a zároveň nabízí inspirativní prostor k naplnění všech uměleckých vizí.

Zadruhé, a stejně důležití, jako naše zaprvé, jsou  lidé, kteří pracují ve studiu Soundevice. Všichni jsou aktivní a zkušení muzikanti. Rozumíme tomu, co přináší pravé emoce do hudby, a ruku v ruce s tím, se snoubí naše nesporné technické dovednosti, které jsou ověřeny mnoha oceněními a nespočtem nahrávek. Náš tým vždy najde čas, prodiskutovat s Vámi, jak nejlépe udělat Váš specifický projekt.

Zatřetí, je to naše nebývalá kolekce high end vintage analog i digital přístrojů, speciálně mikrofonů, která nám pomáhá dosáhnout  high end "drahého" sametového a širokého zvuku, který znáte jen z nejlepších zahraničních nahrávek.

Studio Soundevice se nachází v klidné lokalitě téměř v centru Prahy. Díky tomu je velice jednoduše dostupné městskou dopravou. Oproti tomu lze však bez problémů najít parkování přímo před studiem, což v Praze nebývá zvykem.

Nezvyklý design studia společně se skvělým akustickým řešením přispívá ke kreativní atmosféře a k celkové kvalitě nahrávky. Nabízíme to nejlepší ze světa analogu i digitálu, nejlepší ze světa moderního i vintage techniky...

​​1) Režie

 

Režie stejně jako všechny naše místnosti je projektována s ohledem na nejstriktnější akustické principy.Společně s našim referenčním Klein + Hummel poslechem, umožňuje dlouhý, kriticky detailní a přesto  příjemný pravdivý poslech. To je velice důležitý faktor pro správné korigování, nahrávky, ať už v oblasti recordingu nebo mixu. Místnost je dost velká pro členy kapely, aby si pohodlně sedli na designové Pantone židle a poslouchali společně se zvukovým inženýrem.V této místnosti je také možné nahrávat nástroje jako je elektrická kytara či basa, během toho, kdy je zesílený signál z reproduktoru snímán v jiné nahrávací místnosti.


2) Nahrávací místnost 1

Naše hlavní nahrávací místnost  je kompletně akusticky vyřešena a spojena s režií velkým akusticky izolovaným oknem. Tato nahrávací místnost je navrhnuta dle nejpřísnějších zvukových standardů, se speciálními akustickými obklady kombinovanými se zdmi a stropy z dřevěných basových pastí. Akustické řešení  je zaměřeno na rozšíření přirozených kvalit lidského hlasu, nástrojů nebo aparátů. Zároveň místnost funguje jako skvělý room pro nahrávání bicích. 

3) Nahrávací místnost 2

​V této místnosti nahráváme signál, který potřebujeme více izolovat od  hlavní nahrávací místnosti. Díky tomu máme lepší separaci pro další procesy jako je editace a  mícháni   a jelikož  místnost je akusticky "mrtvější", nabízí nám méně ambience a sušší zvuk, jako alternativu k naší hlavní nahrávací místnosti.

 

4) Chillout 

Malá místnost s stolem, gaučem a prostorem kde si lze udělat kávu nebo čaj , posvačit či pouze odpočinout5) Machine Room 

Oddělená místnůstka pro počítač, disky a ostatní hlučné přístroje.IMG_2609-Edit.jpg
Soundevice Studio made another brand Soundevice Digital,
which develops our very own line of plugins under UNITED PLUGINS distribution.
You can buy them at:
https://unitedplugins.com/soundevice-digital
bottom of page